Başak Öztürk Özel Eğitim Merkezi

Merhabalar

Benim mesleki yolculuğum biraz zorlu, çokça mücadele ve istemekle oluştu …

Nasıl mı?

1994 yılında liseden mezun olduğum sene 19 mayıs üniversitesi matematik öğretmenliği bölümünü kazandım ilk defa ailemden uzakta bilmediğim bir şehirde yaşamayı öğrenmeye çalışmakla birlikte okuduğum iki yıl boyunca bölümümü sevemedim ,evet öğretmen olmak istiyordum ama daha küçük çocuklarla ve ailelerle çalışmak istediğimi fark ettim sancılı bir 2. Sınıf sonunda tekrar üniversite sınavına hazırlanmaya karar verdim tabii bu süreçte ailemi ikna etmek de oldukça zor oldu. birçok kişi için cesaret olan benim için olması gerekenlerdi çünkü sevdiğim bir işi yapmalıydım ve bunun için de yeniden çalışmalarıma başladım bu sürede Hacettepe üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü incelediğimde tam aradığım meslek olduğunu hissettim ve sadece bu bölümü hedefleyerek çalışmalarıma devam ettim ve sonuç 97 yılında Hacettepe’yi kazanmıştım tabii bu arada size evlendiğimi söylemeyi unuttum üniversiteye hazırlanırken sevgili eşim çok destek oldu ve her zaman istek ve hayallerime saygı gösterdi evet bu mücadelenin asıl kahramanlarından biridir kendisi.

Eşimin işi dolayısıyla bir süre ara vermek zorunda kaldım okuluma ama sonrasında 2003 yılında mezun oldum , üniversitede okurken birçok staj yaptım anaokul ,kreş,hastane, özel eğitim reh merkezi, sosyal hizmetler ve mezun olurken karar vermiştim çalışmak istediğim tek yer vardı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi...

Mezuniyet sonrası bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde öğretmen olarak çalışmaya başladım, çalıştığım kurumda idari yapılanma ile ilgili sorunlar olsa da çocuklarımı ,aileleri çok sevdim onlarla çalışmanın manevi hazzı harikaydı yaşanılan tüm olumsuzlukların üstünü örtüyordu.

Ve beklenen cümle eşim tarafından kuruldu bu kadar emek veriyorsun ve hiç karşılığını almadan çalışıyorsun kendine ait bir merkez aç ve ideallerine göre çalış en azından alanda ki olumsuzlukları biliyorsun bir eğitimcinin açtığı kuruma çocukların ve ailelerin ihtiyacı var dedi.

Evet çok haklıydı Etimesgut ve Sincan bölgesinde de iyi eğitim veren bir kurumun var olabileceğini ispatlayacaktım.Ve bu felsefeyle 2006 yılında Başak Öztürk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini açtım.

Açılış sürecimizden bu yana eğitimsel hedeflerimiz hep ön planda oldu, kurum içinde kullandığımız bize özel değerlendirme testleri , kitapçıklar , materyaller hazırladık. Biliyorduk ki çocuğa özel program kuruma özgü içerikle olur. Eğitimcilerimizin gelişim süreçlerinde katıldıkları eğitim, kongre, yüksek lisans programlarını her zaman destekledim mümkün olduğunca kendimde eğitimlere giderek kurumumda kullanacağım sistemleri inceledim sürekli yenilenmek eğitimin olmazsa olmazıdır.

Çok iyi eğitimcilerle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz ama bunun yanında idari ve yardımcı kadronun da önemi benim için tartışılmaz biz tüm kadro bütünleşik bir algıyla hep birlikte hep daha iyisi için çalışıyoruz. Birlikte çalıştığım tüm iş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bir hayali birlikte başardık.

VE HAYALLER KURMAYA DEVAM EDİYORUZ…